Koncert w kolegiacie akademickiej św. Anny

19 kwietnia odbył się koncert z udziałem Orkiestry Uniwersytetu w Heidelbergu oraz Chórów Akademickich Uniwersytetu Jagiellońskiego. Punktem kulminacyjnym było wykonanie utworu "Gloria" Francisa Poulenca.

Na początek po dwa utwory zaprezentowały: Zespół Instrumentów Dętych Blaszanych UNIBRASS, złożony z członków Orkiestry Uniwersytetu w Heidelbergu – pod dyrekcją Michaela Sekully oraz Chóry Uniwersytetu Jagiellońskiego – Żeński Chór Akademicki pod batutą Anity Pyrek-Nąckiewicz oraz Krakowski Chór Akademicki i Chór Camerata Jagellonica – pod dyrekcją Janusza Wierzgacza. W tej części koncertu w programie znalazły się między innymi utwory takich kompozytorów jak: Maurice Duruflé, Giovanni Gabrieli i Henryk Mikołaj Górecki.

Punktem kulminacyjnym koncertu było wykonanie utworu "Gloria" Francisa Poulenca. W tej części koncertu wystąpiły: Orkiestra Symfoniczna Collegium Musicum Uniwersytetu w Heidelbergu, Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica oraz - w partii sopranowej - Liliana Pociecha. Dyrygował Michael Sekulla – dyrektor Collegium Musicum Uniwersytetu w Heidelbergu.

W koncercie wzięli udział między innymi: prorektor UJ ds. współpracy międzynarodowej prof. Dorota Malec, konsul RFN w Krakowie Dagmar Hillebrand i profesor Peter-Christian Müller-Graff z Uniwersytetu w Heidelbergu, doktor honoris causa UJ.

Orkiestra Collegium Musicum Uniwersytetu w Heidelbergu przebywała w Krakowie na zaproszenie Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica.

Uniwersytet Jagielloński uczcił pamięć współautora Konstytucji 3 Maja

W Bibliotece Jagiellońskiej otwarto wystawę "Beethoven i filozofowie"

Uniwersytecki Koncert Noworoczny

W <span lang="la">Collegium Maius</span> zaprezentowano portret Mikołaja Kopernika